Zapisy do żłobka przy przedszkolu Tygrysek

24 sierpnia, 2022

Trwają zapisy do naszego żłobka zlokalizowanego przy Przedszkolu Sportowo-Tanecznym Tygrysek w Staniątkach 699. Serdecznie zapraszamy, oferujemy atrakcyjne zniżki dla rodzeństwa!

Warunki przyjęcia do żłobka:
– dzieci, które ukończyły 1. rok życia

Cena:
Wpisowe – 500 zł
pobyt całodniowy – 1600 zł
Pobyt do 5 godz. – 1300 zł
Wyżywienie całodzienne: śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek – 19zł.

* Ceny obowiązują od stycznia 2024r.

* Miesięczne czesne wynosi 1600 zł (od czesnego odliczana jest dotacja gminna w wysokości 100 zł).

Więcej o dofinansowaniu: https://www.zus.pl/-/dofinansowanie-pobytu-w-zlobku

Rodzice zamieszkujący na terenie gminy Niepołomice, mogą starać się o dodatkowe dofinansowanie w formie bonu żłobkowego w wysokości 100 zł. Szczegóły na stronie http://www.niepolomice.naszops.pl/n,nowe-swiadczenie-niepolomicki-bon-zlobkowy

W roku 2024 gmina Niepołomice udzielać będzie dotacji (dofinansowania) do dzieci objętych opieką. Kwota dotacji (dofinansowania) wynosi 100 zł miesięcznie na każde dziecko. Na podstawie umowy zawartej z gminą Niepołomice, w okresie otrzymywania dotacji zobowiązani jesteśmy do pomniejszania wysokości miesięcznych opłat za objęcie opieką dziecka (tzw. czesne) o kwotę nie niższą niż kwota dotacji uzyskanej od tej gminy.

Ewentualne uwagi dotyczące udzielanych dotacji należy kierować do Wydziału Edukacji Urzędu Miasta i Gminy w Niepołomicach
ul. Zamkowa 5, 32-005 Niepołomice tel. 12 250-94-47

Rodzice zapewniają: pampersy, chusteczki i środki do pielęgnacji dziecka (krem)

Ilość miejsc jest ograniczona.

Zniżka! W przypadku uczęszczania dwójki dzieci, drugie płaci 50% za wyżywienie.

Pobierz kartę zapisu.

W cenę czesnego wchodzi:

  • profesjonalna opieka nad dzieckiem od poniedziałku do piątku w godz. od 6.30 do 17.00.
    edukacja poprzez zabawę
  • rytmika – głównym celem zajęć umuzykalniających jest rozwój wrażliwości muzycznej dzieci. Bazą pracy z dziećmi podczas zajęć rytmiki jest piosenka, w większości na niej oparte są zabawy. Rytmika to także różnego rodzaju ćwiczenia muzyczno-ruchowe, wspierające także rozwój intelektualny, fizyczny, emocjonalny. Zajęcia rytmiczne uczą koncentracji, poprawiają pamięć, zachęcają do aktywności ruchowej, mają korzystny wpływ na motorykę i orientację przestrzenną u dzieci.
  • zajęcia z językiem angielskim – angielski w żłobku to przede wszystkim dobra, pełna śmiechu zabawa. Opiekun wprowadza nowe słówka, oswaja z nimi dzieci. Te z kolei utrwalają je poprzez różne rymowanki, zgadywanki, śpiew, kolorowe ilustracje. Maluch, choć może nie do końca świadomy, że jest to inny język, będzie używał angielskich słówek w odniesieniu do rzeczy, które widzi. Na zasadzie skojarzeń. Widzi psa, powie: dog! Widzi kolor pomarańczowy, powie: orange! Mózg dzieci jest bardzo chłonny, więc warto wykorzystać to w odniesieniu do nauki języków!
  • zajęcia plastyczne – to zajęcia, które ćwiczą kreatywność, a także sprawność manualną, rozwijają wyobraźnię, kształtują poczucie estetyki, ale są też formą ćwiczeń motoryki małej. W żłobku malujemy farbkami używając rączek, nóżek, pędzli, a także różnego rodzaju stempli wykonanych z owoców czy warzyw. Przyklejamy, wydzieramy z papieru, lepimy z plasteliny lub różnych naturalnych mas plastycznych. W zajęciach ogranicza dzieci jedynie wyobraźnia.
  • bajkoterapia – polega na wykorzystywaniu książeczek (bajek i baśni) w celach terapeutycznych, edukacyjnych czy relaksacyjnych. Bajkoterapia pozwala oswoić dzieci z nowymi sytuacjami, lękami.
  • zajęcia sensoryczne – mają na celu poznawanie świata za pomocą zmysłów– wzroku, słuchu, węchu i smaku. Zajęcia prowadzone są w formie zabawy. Wykorzystujemy różnego rodzaju pomoce m.in. – chustę animacyjną, pudełka i butelki sensoryczne, piłek, tunel, bujaki itp. Dzieci wykonują także prace plastyczne i techniczne. A także bawią się różnego rodzaju fakturami, jak maty sensoryczne, czy gotowany ryż, makaron.

Wszelkie informacje dodatkowe – tel. 501 616 783.

Wesołych ŚwiątWesołych Świąt