Wycieczka do Straży Pożarnej

Wycieczka do Straży Pożarnej
Na początku spotkania dzieci wysłuchały krótkiej pogadanki na temat tego, w jakich sytuacjach należy wzywać do pomocy straż pożarną oraz jakie powinniśmy znać numery alarmowe. Strażacy pokazali nam pomieszczenie, w którym zostają odbierane telefoniczne zgłoszenia od osób, które potrzebują pomocy straży pożarnej.
Następnie dzięki życzliwości panów strażaków mogliśmy zobaczyć z bliska jak wygląda remiza oraz sprzęt ratowniczo – gaśniczy używany w czasie gaszenia pożarów i ratowania ludzi z wypadków komunikacyjnych. Zobaczyliśmy różnego rodzaju węże strażackie, wielkie nożyce do cięcia blachy oraz wiele innych interesujących sprzętów.
Jednak największą atrakcją dla wszystkich dzieci była możliwość wejścia do wozu strażackiego. Siedząc przez chwile za kierownicą takiego samochodu mogliśmy się poczuć jak prawdziwi strażacy!
Na koniec naszego spotkania podziękowaliśmy strażakom za miłe przyjęcie, wręczając im pamiątkową laurkę i kolorowe rysunki w wykonaniu dzieci z grupy „Biedronki”. Strażacy również przygotowali dla nas wspaniałą niespodziankę! Zostaliśmy zaproszeni na krótką przejażdżkę wozem strażackim ulicami Niepołomic. Przedszkolaki były zachwycone, tym bardziej, że strażacy podwieźli nas pod samo przedszkole! 
I w ten oto sposób zakończyła się nasza pełna przygód wycieczka.
Maria Zielińska30 października dzieci z naszego przedszkola miały przyjemność zobaczyć z bliska jak wygląda praca strażaków. W tym celu udaliśmy się do Ochotniczej Straży Pożarnej w Niepołomicach, mieszczącej się w pobliżu naszego przedszkola.

Następnie dzięki życzliwości panów strażaków mogliśmy zobaczyć z bliska jak wygląda remiza oraz sprzęt ratowniczo-gaśniczy używany w czasie gaszenia pożarów i ratowania ludzi z wypadków komunikacyjnych. Zobaczyliśmy różnego rodzaju węże strażackie, wielkie nożyce do cięcia blachy oraz wiele innych interesujących sprzętów.

Na koniec naszego spotkania podziękowaliśmy strażakom za miłe przyjęcie, wręczając im pamiątkową laurkę i kolorowe rysunki w wykonaniu dzieci z grupy „Biedronki”. Strażacy również przygotowali dla nas wspaniałą niespodziankę! Zostaliśmy zaproszeni na krótką przejażdżkę wozem strażackim ulicami Niepołomic. Przedszkolaki były zachwycone, tym bardziej, że strażacy podwieźli nas pod samo przedszkole! :)

I w ten oto sposób zakończyła się nasza pełna przygód wycieczka.